Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0642.102NLT
PG0642.102NLT
5S-PG0642.102NLT
PG0642.102NLT
FIXED IND 1UH 14.5A 5.8 MOHM SMD
Product Description
| Series: | PG0642NL |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 14.5A |
| Q @ Freq: | 22A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 5.8 mOhm |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.311"" L x 0.299"" W (7.90mm x 7.60mm)","0.197"" (5.00mm)" |