Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0434.801NLT
PG0434.801NLT
5S-PG0434.801NLT
PG0434.801NLT
FIXED IND 800NH 35A 1.3 MOHM SMD
Product Description
| Series: | PG0434NL |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 800nH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 35A |
| Q @ Freq: | 38A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 1.3 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.571"" L x 0.512"" W (14.50mm x 13.00mm)","0.256"" (6.50mm)" |