Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0434.181NLT
PG0434.181NLT
5S-PG0434.181NLT
PG0434.181NLT
FIXED IND 180NH 58A 0.5 MOHM SMD
Product Description
| Series: | PG0434NL |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 180nH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 58A |
| Q @ Freq: | 60A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 0.5 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.571"" L x 0.512"" W (14.50mm x 13.00mm)","0.256"" (6.50mm)" |