Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0426.152NL
PG0426.152NL
5S-PG0426.152NL
PG0426.152NL
FIXED IND 1.5UH 9A 11.8 MOHM SMD
Type:-
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):9A
Q @ Freq:18A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:11.8 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.295"" L x 0.276"" W (7.50mm x 7.00mm)","0.126"" (3.20mm)"