Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0426.102NL
PG0426.102NL
5S-PG0426.102NL
PG0426.102NL
FIXED IND 1UH 13A 8 MOHM SMD
Product Description
Series:PG0426NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):13A
Q @ Freq:22A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:8 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.295"" L x 0.276"" W (7.50mm x 7.00mm)","0.126"" (3.20mm)"