Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0426.101NLT
PG0426.101NLT
5S-PG0426.101NLT
PG0426.101NLT
FIXED IND 100NH 34.5A 1.5 MOHM
Product Description
| Series: | PG0426NL |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 100nH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 34.5A |
| Q @ Freq: | 60A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 1.5 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.295"" L x 0.276"" W (7.50mm x 7.00mm)","0.126"" (3.20mm)" |