Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0255.601NL
PG0255.601NL
5S-PG0255.601NL
PG0255.601NL
FIXED IND 600NH 27A 1.87 MOHM
Type:-
Inductance:600nH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):27A
Q @ Freq:28A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:1.87 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.453"" L x 0.406"" W (11.50mm x 10.30mm)","0.157"" (4.00mm)"