Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0255.401NL
PG0255.401NL
5S-PG0255.401NL
PG0255.401NL
FIXED IND 400NH 34A 1.15 MOHM
Type:-
Inductance:400nH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):34A
Q @ Freq:29A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:1.15 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.453"" L x 0.406"" W (11.50mm x 10.30mm)","0.157"" (4.00mm)"