Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0255.222NL
PG0255.222NL
5S-PG0255.222NL
PG0255.222NL
FIXED IND 2.2UH 13A 7 MOHM SMD
Product Description
Series:PG0255NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:2.2|ìH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):13A
Q @ Freq:20A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:7 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.453"" L x 0.406"" W (11.50mm x 10.30mm)","0.157"" (4.00mm)"