Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0220.801NL
PG0220.801NL
5S-PG0220.801NL
PG0220.801NL
FIXED IND 800NH 20.2A 2.8 MOHM
Type:-
Inductance:800nH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):20.2A
Q @ Freq:25A
Current Rating:-
Current - Saturation:2.8 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.433"" L x 0.433"" W (11.00mm x 11.00mm)","0.315"" (8.00mm)"