Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0220.351NL
PG0220.351NL
5S-PG0220.351NL
PG0220.351NL
FIXED IND 350NH 25.5A 1.85 MOHM
Type:-
Inductance:350nH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):25.5A
Q @ Freq:45A
Current Rating:-
Current - Saturation:1.85 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.433"" L x 0.433"" W (11.00mm x 11.00mm)","0.315"" (8.00mm)"