Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0220.252NL
PG0220.252NL
5S-PG0220.252NL
PG0220.252NL
FIXED IND 2.5UH 14A 5.5 MOHM TH
Type:-
Inductance:2.5|ìH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):14A
Q @ Freq:16A
Current Rating:-
Current - Saturation:5.5 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.433"" L x 0.433"" W (11.00mm x 11.00mm)","0.315"" (8.00mm)"