Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0220.152NL
PG0220.152NL
5S-PG0220.152NL
PG0220.152NL
FIXED IND 1.5UH 15.3A 4.8 MOHM
Type:-
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):15.3A
Q @ Freq:18A
Current Rating:-
Current - Saturation:4.8 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.433"" L x 0.433"" W (11.00mm x 11.00mm)","0.315"" (8.00mm)"