Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0220.132NL
PG0220.132NL
5S-PG0220.132NL
PG0220.132NL
FIXED IND 1.3UH 16.5A 4.1 MOHM
Type:-
Inductance:1.3|ìH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):16.5A
Q @ Freq:20A
Current Rating:-
Current - Saturation:4.1 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.433"" L x 0.433"" W (11.00mm x 11.00mm)","0.315"" (8.00mm)"