Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0220.102NL
PG0220.102NL
5S-PG0220.102NL
PG0220.102NL
FIXED IND 1UH 16.5A 4.1 MOHM TH
Product Description
Series:PG0220NL
Function:-
Type:-
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):16.5A
Q @ Freq:20A
Current Rating:-
Current - Saturation:4.1 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.433"" L x 0.433"" W (11.00mm x 11.00mm)","0.315"" (8.00mm)"