Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0200.351NL
PG0200.351NL
5S-PG0200.351NL
PG0200.351NL
FIXED IND 350NH 45A 0.6 MOHM TH
Type:-
Inductance:350nH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):45A
Q @ Freq:55A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:0.6 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.520"" L x 0.520"" W (13.20mm x 13.20mm)","0.362"" (9.20mm)"