Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0200.152NL
PG0200.152NL
5S-PG0200.152NL
PG0200.152NL
FIXED IND 1.5UH 19A 3 MOHM TH
Type:-
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):19A
Q @ Freq:25A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:3 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.520"" L x 0.520"" W (13.20mm x 13.20mm)","0.362"" (9.20mm)"