PG0138.552NLT
5S-PG0138.552NLT
PG0138.552NLT
FIXED IND 5.5UH 8.2A 12.4 MOHM
Product Description
Series:PG0138NL
Function:-
Type:-
Inductance:5.5|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):8.2A
Q @ Freq:8.2A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:12.4 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.512"" L x 0.504"" W (13.00mm x 12.80mm)","0.193"" (4.90mm)"