PG0138.102NLT
5S-PG0138.102NLT
PG0138.102NLT
FIXED IND 1UH 21A 3.6 MOHM SMD
Product Description
Series:PG0138NL
Function:-
Type:-
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):21A
Q @ Freq:22.8A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:3.6 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.512"" L x 0.504"" W (13.00mm x 12.80mm)","0.193"" (4.90mm)"