Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0087.683NL
PG0087.683NL
5S-PG0087.683NL
PG0087.683NL
FIXED IND 68UH 800MA 710 MOHM
Product Description
Series:PG0087NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:68|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):800mA
Q @ Freq:430mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:710 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:13MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.244"" L x 0.244"" W (6.20mm x 6.20mm)","0.079"" (2.00mm)"