Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0087.332NLT
PG0087.332NLT
5S-PG0087.332NLT
PG0087.332NLT
FIXED IND 3.3UH 2A 55 MOHM SMD
Product Description
| Series: | PG0087NL |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 3.3|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2A |
| Q @ Freq: | 2A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 55 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 40MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.244"" L x 0.244"" W (6.20mm x 6.20mm)","0.079"" (2.00mm)" |