Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0087.222NL
PG0087.222NL
5S-PG0087.222NL
PG0087.222NL
FIXED IND 2.2UH 4.2A 45 MOHM SMD
Product Description
Series:PG0087NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:2.2|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):4.2A
Q @ Freq:2.2A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:45 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:40MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.244"" L x 0.244"" W (6.20mm x 6.20mm)","0.079"" (2.00mm)"