PG0087.103NLT
5S-PG0087.103NLT
PG0087.103NLT
FIXED IND 10UH 1.2A 124 MOHM SMD
Product Description
Series:PG0087NL
Function:-
Type:-
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.2A
Q @ Freq:1.2A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:124 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:34MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.244"" L x 0.244"" W (6.20mm x 6.20mm)","0.079"" (2.00mm)"