Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0085.472NL
PG0085.472NL
5S-PG0085.472NL
PG0085.472NL
FIXED IND 4.7UH 1.6A 100 MOHM
Product Description
Series:PG0085NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:4.7|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.6A
Q @ Freq:860mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:100 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:40MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.170"" L x 0.170"" W (4.30mm x 4.30mm)","0.071"" (1.80mm)"