PG0085.222NLT
5S-PG0085.222NLT
PG0085.222NLT
FIXED IND 2.2UH 1.1A 46 MOHM SMD
Product Description
Series:PG0085NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:2.2|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.1A
Q @ Freq:1.1A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:46 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:40MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.170"" L x 0.170"" W (4.30mm x 4.30mm)","0.071"" (1.80mm)"