PG0083.472NLT
5S-PG0083.472NLT
PG0083.472NLT
FIXED IND 4.7UH 4.5A 38 MOHM SMD
Product Description
Series:PG0083
Function:-
Type:-
Inductance:4.7|ìH
Tolerance:?à25%
DC Resistance (DCR):4.5A
Q @ Freq:8A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:38 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 95??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.268"" L x 0.268"" W (6.80mm x 6.80mm)","0.157"" (4.00mm)"