Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0083.332NL
PG0083.332NL
5S-PG0083.332NL
PG0083.332NL
FIXED IND 3.3UH 5.5A 27.5 MOHM
Product Description
Series:PG0083
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:3.3|ìH
Tolerance:?à25%
DC Resistance (DCR):5.8A
Q @ Freq:9.5A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:27.5 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 95??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.268"" L x 0.268"" W (6.80mm x 6.80mm)","0.157"" (4.00mm)"