Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0077.282NLT
PG0077.282NLT
5S-PG0077.282NLT
PG0077.282NLT
FIXED IND 2.8UH 19A 4.2 MOHM SMD
Product Description
| Series: | PG0077NL |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 2.8|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 19A |
| Q @ Freq: | 20A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 4.2 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 95??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.551"" L x 0.512"" W (14.00mm x 13.00mm)","0.256"" (6.50mm)" |