PG0063.103NLT
5S-PG0063.103NLT
PG0063.103NLT
FIXED IND 10UH 1.2A 150 MOHM SMD
Product Description
Series:PG0063
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.2A
Q @ Freq:1.2A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:150 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.244"" L x 0.244"" W (6.20mm x 6.20mm)","0.098"" (2.50mm)"