PG0063.102NLT
5S-PG0063.102NLT
PG0063.102NLT
FIXED IND 1UH 3.5A 22 MOHM SMD
Product Description
Series:PG0063
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):3.5A
Q @ Freq:3.5A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:22 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.244"" L x 0.244"" W (6.20mm x 6.20mm)","0.098"" (2.50mm)"