Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0016.822NL
PG0016.822NL
5S-PG0016.822NL
PG0016.822NL
FIXED IND 8.2UH 1.7A 60 MOHM SMD
Product Description
Series:PG0016NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:8.2|ìH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):1.7A
Q @ Freq:2.6A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:60 mOhm
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,2420 (6050 Metric),-,"0.236"" L x 0.213"" W (6.00mm x 5.40mm)","0.191"" (4.85mm)"