Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0016.821NL
PG0016.821NL
5S-PG0016.821NL
PG0016.821NL
FIXED IND 820NH 6A 11 MOHM SMD
Type:-
Inductance:820nH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):6A
Q @ Freq:7.8A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:11 mOhm
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,2420 (6050 Metric),-,"0.236"" L x 0.213"" W (6.00mm x 5.40mm)","0.191"" (4.85mm)"