Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0016.224NL
PG0016.224NL
5S-PG0016.224NL
PG0016.224NL
FIXED IND 220UH 350MA 1.6 OHM
Type:-
Inductance:220|ìH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):350mA
Q @ Freq:500mA
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.6 Ohm
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,2420 (6050 Metric),-,"0.236"" L x 0.213"" W (6.00mm x 5.40mm)","0.191"" (4.85mm)"