Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0016.104NL
PG0016.104NL
5S-PG0016.104NL
PG0016.104NL
FIXED IND 100UH 520MA 840 MOHM
Type:-
Inductance:100|ìH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):520mA
Q @ Freq:700mA
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:840 mOhm
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,2420 (6050 Metric),-,"0.236"" L x 0.213"" W (6.00mm x 5.40mm)","0.191"" (4.85mm)"