PG0015.273NLT
5S-PG0015.273NLT
PG0015.273NLT
FIXED IND 27UH 1.76A 110 MOHM
Product Description
Series:PG0015NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:27|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.76A
Q @ Freq:1.76A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:110 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:12MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.400"" L x 0.360"" W (10.15mm x 9.15mm)","0.219"" (5.55mm)"