PG0015.153NLT
5S-PG0015.153NLT
PG0015.153NLT
FIXED IND 15UH 2.27A 80 MOHM SMD
Product Description
Series:PG0015NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:15|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):2.27A
Q @ Freq:2.27A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:80 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:18MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.400"" L x 0.360"" W (10.15mm x 9.15mm)","0.219"" (5.55mm)"