PG0006.422NLT
5S-PG0006.422NLT
PG0006.422NLT
FIXED IND 4.2UH 10A 7.5 MOHM SMD
Type:-
Inductance:4.2|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):10A
Q @ Freq:10A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:7.5 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.528"" L x 0.523"" W (13.40mm x 13.28mm)","0.236"" (6.00mm)"