Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0006.312NLT
PG0006.312NLT
5S-PG0006.312NLT
PG0006.312NLT
FIXED IND 3.1UH 12A 7.5 MOHM SMD
Product Description
| Series: | PG0006NL |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 3.1|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 12A |
| Q @ Freq: | 12A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 7.5 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.528"" L x 0.523"" W (13.40mm x 13.28mm)","0.236"" (6.00mm)" |