PF0698.333NLT
5S-PF0698.333NLT
PF0698.333NLT
FIXED IND 33UH 2.8A 65 MOHM SMD
Product Description
Series:PF0698NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:33|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):2.8A
Q @ Freq:4.3A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:65 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:9MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.510"" L x 0.370"" W (12.95mm x 9.40mm)","0.445"" (11.30mm)"