PF0698.104NLT
5S-PF0698.104NLT
PF0698.104NLT
FIXED IND 100UH 1.6A 200 MOHM
Product Description
Series:PF0698NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:100|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.6A
Q @ Freq:2.6A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:200 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:4.8MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.510"" L x 0.370"" W (12.95mm x 9.40mm)","0.445"" (11.30mm)"