PF0601.563NLT
5S-PF0601.563NLT
PF0601.563NLT
FIXED IND 56UH 460MA 575 MOHM
Type:-
Inductance:56|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):460mA
Q @ Freq:460mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:575 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:13MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.272"" L x 0.256"" W (6.90mm x 6.50mm)","0.118"" (3.00mm)"