PF0601.552NLT
5S-PF0601.552NLT
PF0601.552NLT
FIXED IND 5.5UH 1.5A 75 MOHM SMD
Type:-
Inductance:5.5|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.5A
Q @ Freq:1.5A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:75 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:40MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.272"" L x 0.256"" W (6.90mm x 6.50mm)","0.118"" (3.00mm)"