Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PF0601.473NL
PF0601.473NL
5S-PF0601.473NL
PF0601.473NL
FIXED IND 47UH 0.50A SMD
Type:-
Inductance:47|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1A
Q @ Freq:500mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:515 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:14MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.272"" L x 0.256"" W (6.90mm x 6.50mm)","0.118"" (3.00mm)"