PF0601.273NLT
5S-PF0601.273NLT
PF0601.273NLT
FIXED IND 27UH 660MA 305 MOHM
Type:-
Inductance:27|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):660mA
Q @ Freq:660mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:305 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:19MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.272"" L x 0.256"" W (6.90mm x 6.50mm)","0.118"" (3.00mm)"