Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PF0601.103NL
PF0601.103NL
5S-PF0601.103NL
PF0601.103NL
FIXED IND 10UH 1.1A SMD
Product Description
Series:PF0601NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):2.1A
Q @ Freq:1.1A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:135 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:31MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.272"" L x 0.256"" W (6.90mm x 6.50mm)","0.118"" (3.00mm)"