Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PF0581.333NL
PF0581.333NL
5S-PF0581.333NL
PF0581.333NL
FIXED IND 33UH 1.3A SMD
Product Description
Series:PF0581NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:33|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):1.9A
Q @ Freq:1.3A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:115 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.406"" L x 0.367"" W (10.32mm x 9.32mm)","0.174"" (4.42mm)"