PF0581.153NLT
5S-PF0581.153NLT
PF0581.153NLT
FIXED IND 15UH 2A 60 MOHM SMD
Product Description
Series:PF0581NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:15|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):2A
Q @ Freq:2A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:60 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.406"" L x 0.367"" W (10.32mm x 9.32mm)","0.174"" (4.42mm)"