PF0581.103NLT
5S-PF0581.103NLT
PF0581.103NLT
FIXED IND 10UH 2.5A 43 MOHM SMD
Product Description
Series:PF0581NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):2.5A
Q @ Freq:2.5A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:43 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.406"" L x 0.367"" W (10.32mm x 9.32mm)","0.174"" (4.42mm)"