Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PF0580.382NL
PF0580.382NL
5S-PF0580.382NL
PF0580.382NL
FIXED IND 3.8UH 2.2A 68 MOHM SMD
Product Description
Series:PF0580NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:3.8|ìH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):2.2A
Q @ Freq:1.7A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:68 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.185"" L x 0.165"" W (4.70mm x 4.20mm)","0.137"" (3.48mm)"