Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PF0580.332NL
PF0580.332NL
5S-PF0580.332NL
PF0580.332NL
FIXED IND 3.3UH 2.25A 63 MOHM
Product Description
Series:PF0580NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:3.3|ìH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):2.25A
Q @ Freq:1.8A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:63 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.185"" L x 0.165"" W (4.70mm x 4.20mm)","0.137"" (3.48mm)"